Üleöö Töötajast suur Ärimeheks

Palgatöötajast edukaks ettevõtjaks!

tips-for-success-in-business-1104561-TwoByOne

Suure elektroonika maaletooja edulugu!

Firmajuht: Investeeringuta firma on nagu tühja paagiga Ferrari. Hea kõigile rääkida, et on olemas, aga kasu ei ole midagi.

Olen tegelenud elektroonika müügiga juba pea 15 aastat. Algselt alustasin töötajana kuid nüüdseks oman juba 10 aastat enda edukat firmat. Esimesed aastad olid kõige keerulisemad. Sain oma tooteid Aasiast väga soodsalt ja müüsin siin kaupa internetis e-poes, kuulutusportaalides ja foorumites. Kuna suutsin hoida hinda küllaltki madalal oli ka toodetele nõudlus suur. Kuna hinnavahe siinse ja Aasia hindadega oli kohati 2 kordne oli mul võimalik mõnele tootele koguni +100% marginaali lisada. Kuna tarne Hiinast oli suhteliselt kallis 5-10 toote kaupa, siis hingitsesin oma firmaga juba 2-3 aastat ilma suurema kasumi teenimiseta. Kõik kasum, mis tuli läks, kas maksudeks või uute toodete välja ostmiseks.

Suhteliselt surnud ring oli esimesed 3 aastat sest mahud olid väikesed ja kuna endal kapitali nii palju ei olnud, siis ei suutnud ka suuremas koguses kokku osta kaupa. Küsisin ka pangast laenu investeeringuks kuid seal peale 2 nädalast ootamist sain resoluutse vastuse “Ei saa laenu kuna käive on väike”. Ma kirjutasin neile vastu, et tõesti on käive väike ja sellepärast mul raha juurde vaja ongi, et saaksin käivet suurendada kuna nõudlus oli meeletu ja marginaal kõrge.

Kui ma esialgu teenisin 30 000 kroonise investeeringu pealt umbes 15 000-20 000 kasumit, siis sellest jäi peale transporti, makse ja palka järgi maksimaalselt 5000 krooni. Selle omakorda investeerisin jälle uutesse toodetesse, et saaksin rohkem müüa. Kuid kaua sa jõuad niimoodi seda kaardimaja üles laduda. Lõpuks ei olnud mul enam endal motivatsiooni ja aega tegeleda nii palju müügiga. Lisaks hakkasid elektroonika hinnad langema Euroopas ja ei saanud ka enam nii suurt marginaali peale panna. Sellest igakuisest 5000 kroonisest puhtast kasumist jäi mul iga kuu aina väiksem kasum kätte mida edasi investeerida. Kuna ma juba eelnevalt olin pangast küsinud investeeringuks laenu ja saanud eitava vastuse, siis enam ma nende jutule ei läinud.

Mulle tundus, et panga loogika järgi pead tõestama oma käibe ja kasumiga, et sul ei olegi raha üldse vaja sest sul läheb nii hästi. Siis ehk nad annavad alles sulle investeeringuks raha.

Kuna mul üks sõber töötas ka finantsasutuses ja nii poolesõnaga oli omavahel sellest räägitud – kui lootusetu on edukat ettevõtet kasvatada ilma investeeringuta. Tänu sõbra soovitusele sain end Credit Invest OÜ laenukomisjoni jutule ning seletasin enda olukorra ära ja ütlesin oma investeeringusumma. Teadsin sisimas tegelikult, et tuleb ka sealt eitav vastus, aga tuli hoopis vastus “Kuna Teie käive on väike kuid marginaal piisavalt suur, siis võime teile investeeringuks laenu anda esialgu kuni 20 000 eurot, käibe ning kasumi kasvatamiseks (ehk 312 000 eeki)”.

Kuna mul oli ka siin üks kohalik müügiportaal huvitatud minuga koostööst ja soovis suuremaid koguseid elektroonikat minu käest. Firma kellele olin eelnevalt juba “ei” öelnud kuna ei olnud nii suurt raha, et kaupa ise ennem välja osta. Peale positiivset vastust Credit Invest OÜ’st leppisin koheselt kokku uued läbirääkimised müügiportaaliga ja tegin koheselt eelmüügilepinguga oma elu suurima müügi.

Koostasin elus esimese arve 500 000 krooni (32 175 euro) peale. Minu enda kulud koos tarnega olid selle tehingu juures alla 300 000 krooni (19 000 eurot). Minu kogukasum sellest ühest tehingust oli üle 200 000 krooni 13 000+ eurot. Sellest hetkest sai minust suur firma, mis tegutseb edukalt tänaseni. Credit Invest OÜ investeeringu jätsin enda firmasse veel 6 kuuks ja maksin täies ulatuses summa tagasi 6 kuud hiljem, olles juba mitmeid kordi selle summa pealt kasumit teeninud veel suuremate tehingutega, kui esmane 500 000 krooni. Minu 5000 eeki igakuisest kasumist oli hetkega saanud üle 200 000 kroonine kasum mida oli juba märksa parem investeerida oma firmasse ning suurematesse lepingutesse.

Nüüd tagasi mõeldes ei saa ma üldse aru miks ma selle 350 eurose kasumi pärast rabelesin ja virelesin 3 aastat. Eks ma plaanisin oma firmat kinni panna korduvalt sest selline tühjalt rapsimine hakkas lõpuks tervisele ja eraelule raskelt mõjuma. Kui ma oleksin alla andnud, siis ei oleks ma hetkel nii kaugel, kui praegu. Olin ühe jalaga juba loobumas kuid tänu õigeaegsele investeeringule ja headele kontaktidele suutsin end edukaks töötada. Ettevõtjana julgen kindlasti soovitada ametivendadele investeeringut enda firma edusse Credit Invest OÜ ärilaenuga.

KÜSI LAENUPAKKUMIST: http://www.Ärilaen.ee

Üks kommentaar “Üleöö Töötajast suur Ärimeheks

  1. Eestis on palju edukaid ideid, mis kahjuks jäävad tegemata tänu pikkadele laenuprotsessidele. Äriplaanide koostamine on üks formaalsus lihtsalt, mis ei vähenda laenuandja jaoks grammigi riski ja pole oluline. Hea äriplaani koostaja ei pruugi olla hea äriplaani teostaja.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s